Kadın Saç Önerileri

Saçları Güçlendiren Yağlar

Güçlü Saçlar

Günümüzde güzellik için şüphesiz milyarlarca para harcanmaktadır. Saçlar ise şüphesiz güzellik için en önemli unsurlardandır. Güçlü saçlar çevrenizde olumlu etki bırakır. Özellikle Asya’da Hindistan ve Çin’de kadınlar güçlü sağlıklı uzun saçlarıyla dikkat çekmektedir. Mükemmel saçların sırrı elbette tek bir yoldan geçmez.

Güzel saçlar sizi daha da güzelleştirir özgüveninizi artırır. Sağlıksız saçlar ise çevrenize sizi olumsuz göstermektedir. Saçlarınız adeta imzanız niteliğindedir. Güçlü, parlak, gür saçlar hayal değildir.

Ayrıca saç dökülmesine güneş ışıklarından faydalanmamakta  sebep olabilir. Bir diğer sebep saçın ısıl işlem görmesidir. Saç toplama şekliniz bile dökülmelere sebep olmaktadır. Saç sağlığı bir nevi beden sağlığınızı yansıtmaktadır.

Saçlarınıza güzellik merkezlerinde bakım yaptırabileceğiniz gibi kendiniz de evde bakım yapabilirsiniz. Çeşitli saçları maskeler, saçları güçlendiren yağlar, metotlar saçlarınızı gürleştirebilirsiniz. Saçlarınız çok ince telli de olabilir veya kalın telli olup dökülmüşte olabilir. Eğer öyle ise Saçlarınızı güçlendirecek muhteşem çözümleri paylaşacağımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Saçları Güçlendiren Çözümler

Saçları güçlendiren muhteşem çözümlerden en önemlisi muhakkak duygusal sağlığınızdır. Stres, kaygı, üzüntü, merak hatta yapılan araştırmalara göre ayrılık acısı saç sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Duygusal durumunuzu saçlarınız için dengeleyin.

Güneş ışığından faydalanın. Tesettürlü bile olsanız günlük D vitamini ihtiyacınızı muhakkak alın.

Günlük su içme miktarınızı öğrenin ve su için. Bu şekilde saç deriniz nemli kalacak ve daha güçlenecektir.

Kan testi vererek bedeninizdeki eksik değerleri tespit edin. Özellikle B12, D vitamini, Çinko eksikliği saçlarda ciddi kayıplara yol açmaktadır. Doktor tavsiyesiyle ilaçlarınızı düzenli kullanın.

Saçlarınızı toplama şeklinize dikkat edin. Çok sıkı saç bağlama şekilleri saçları güçsüzleştirmektedir. Eğer bilginiz yoksa saçlarınızı evde kesmeyin bu durum saçların alt kısımlarının incelmesine sebep olmaktadır. Saç kesiminizi profesyonel kişilere yaptırın.

Değerli yağlar kullanın. Yağların saçlara daha etkili nüfus edebilmesi için saç derinize dermarol uygulayın. Saçları güçlendiren yağlar;

  • Badem yağı
  • Hindistan Cevizi Yağı
  • Satıştan kaldırılan Hint Yağı
  • Zeytin yağı
  • Aloe vera jeli
  • Argan Yağı
  • Çam Terebentin Yağı
  • Avokado Yağı
  • Saçlar için satılan yağ karışımları saçlarınızı güçlendirmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu