Kadın Saç Önerileri

Mor Şampuan Nedir?

Mor şampuan özellikle sarı tona sahip olan saçların daha küllü bir renge sahip olabilmesi için kullanılan yoğun bir şampuan türüdür. Doğru ve bilinçli kullanılması sonucu direkt olarak etkilediğinden oldukça önemlidir. Mor şampuan kullanım miktarından saçta bekletilme süresine kadar her türlü detay büyük bir öneme sahiptir. Saçların daha küllü bir renge erişebilmesi ve saçların turunculaşmaması için kullanılması gerekmektedir.

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Sarı, gri, platin saç rengine sahip olanların en büyük korkusu saçların turunculaşmasıdır. Yapılan işlemden kaynaklı olarak doğru bakım yapılmadığı taktirde saçların turunculaşması kaçınılmaz bir sonuçtur. Mor şampuan ne işe yarar sorusunun cevabı da bu turunculaşmayı engellemek ve saçın boyasının en iyi şekilde kendini göstermesidir. İçerisinde bulunan mor pigmenler sayesinde saç rengini nötrlemektedir.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Peki bu korkulu rüyanın kurtarıcısı olan mor şampuan nasıl kullanılır gelin hep beraber bakalım. Turunculaşmayı engelleyen mor şampuan saçın renk tonuna bağlı olarak kullanılmalıdır. Ombreli saçlar için haftada yalnızca bir kez kullanılması yeterlidir. Islak saça eşit oranlarda uygulanması gerekmektedir. İlk olarak saç uçlarına uygulama yapılmalı sonrasında saç diplerine çıkılmalıdır. Uygulama sırasında tüm şampuanın iyi bir şekilde yayılması gereklidir. Bunun için masaj yapılarak tüm saça yayılması sağlanmalıdır. Mor şampuanın 5 dk bekletilmesi yeterlidir. Fakat isteğe göre bu süre arttırılıp azaltılabilir. Fakat piyasada bulunan mor şampuanların hepsi aynı etkiye sahip olmayabilir. Kuaförünüzün önereceği bir özel mor şampuan markasının yanında çoğunlukla tercih edilen ve uygun fiyatlı olan elseve mor şampuan oldukça etkili bir üründür.

Mor Şampuanı Kimler Kullanabilir?

Yalnızca platin saç rengine sahip olanlar değil kumral veya ombreli saçlarında kullanabileceği bir şampuandır. Her ne kadar boyalı saça uygulanması gerektiği ile ilgili bir algı olsa da bu durum doğru değildir. Doğal kumral saç rengine sahip olanlarda aralıklı olarak mor şampuan kullanabilir.

Açılmış Saça Mor Şampuan Uygulamak Doğru Mudur?

Açılan saçlara mor şampuan uygulamak yanlış değildir. Fakat bu esnada oldukça dikkatli davranılması gereklidir. Her ne kadar mor şampuan saçların çiğ rengini yok etsede fazla bekletilmesi sonucunda saçın belirli bölümlerinde morluklar görülebilir. Açılmış olan saça direkt olarak uygulanmak yerine su ile karıştırılarak uygulanması tavsiye edilmektedir.

Mor Şampuan ile Saçlar Gri Yapılabilir Mi?

Mor şampuan kullanıldığında saçların gri olabileceği ile ilgili bir algı mevcuttur. Fakat mor şampuanın saçları direkt olarak gri yapması mümkün değildir. Saçın ne şekilde açılmış olduğu hangi tonda boya kullanıldığı önemli bir ayrıntıdır. Örneğin yoğun bir şekilde açılarak küllü bir renk elde edilmiş olan saçın gri tonu yakalaması çok daha kolaydır. Bu sebeple saç tonuna dikkat edilerek mor şampuanın kullanılması tavsiye edilir.

Mor Şampuanın Doğru Kullanılması

Oldukça yoğun bir renk pigmentine sahip olduğundan mor şampuanın dikkatli kullanılması gereklidir. Duşta kullanılması tavsiye edilen mor şampuan normal bir şampuan gibi kullanılır. Fakat bu esnada mor şampuanı kesinlikle yoğun şekilde kullanmamak gereklidir. Birçok kişi direkt olarak şampuanı uygulamaya geçmektedir. Bu oldukça sık yapılan hata saçların belirli bölümlerinde morlaşmaya sebebiyet verebilir. Çok daha küllü bir renge sahip olmak isterken mor bir saça sahip olmamak için fındık tanesi kadar kullanılmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu