Cilt Önerileri

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz epilasyon kullanımlarının en acısız, en süratli ve en son teknolojisidir. Lazer dalga uzantılarını tek bir çatı altında birleştirmiştir. 3 dalga uzantılı lazer teknolojisiyle işlem yapılır. Buz Lazer ile masaj rahatlığında ve az süren seanslarla işlem yaptırabilirsiniz. Soprano ICE™ ütüleme epilasyonun mucidi Alma Lasers işletmesi tarafından uzun seneler süren araştırmalar neticesi ile geliştirilmiştir. Ülkemizde buz lazer ismi altında lanse edilmiş ve adının marka patenti yapılmıştır. Tesirli, kalıcı, sızısız ve konforlu bir lazer epilasyon için devrim kalitesinde teknolojilere sahip FDA onaylı sistemdir.

Buz Lazer Teknolojisi

Uygulama esnasında cildi uzun zaman tesirli şekilde ferahlatan ICE teknolojisine sahiptir. Buz epilasyon aygıtının ucunda bulunan soğuk safir ucu, işlem sırasında cildi ferahlatır ve gevşetir. Safir uç cilde temas ettiğinde buz gibi soğuktur ve cildi eksi üç dereceye kadar soğutur. Bu çalışma, soğutma sistemi hasta konforunu çoğaltarak çalışmaları öncekine göre daha rahat ve zevkli bir hale getirir, yan etki tehlikesini asgariye indirir. Ciltte yanık ve kir oluşma riskini yok eder.

Buz Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Buz epilasyon kullanıldığı aşamalı ısıtma metodu ile kıl köklerini tesirli bir biçimde imha ederken cildin hasar görmesini önler, ciltte yanık oluşma tehlikesini ortadan kaldırır. Makine başlığının işlem görecek bölgede ütü yapar gibi kesintisiz hareket ettirildiği bu tescilli in-Motion tekniğinde kıl kökü kademeli olarak ısıtılır.

Kademeli ısıtma usulü daha yüksek enerji kademesi kullanılmasına olanak tanıdığından ve ayrıca ince ve sarih renkli kıllarda istenen tesir sağlanır. Sanki masaj hissi veren buz epilasyon son derece rahat bir çalışma sunar. Lazer işlemlerinin yöntemlerinde oluşabilecek zebra deseni çizgiler gibi istenmeyen neticeleri önler. Uygulama esnasında cildi buz gibi soğutan sistemi de neredeyse tamamen sorunsuz bir epilasyona imkânı tanır.

Buz epilasyon nasıl uygulanır diye aradığınız için belki işlem yaptıracağınız kişiye güvenmiyor olabilirsiniz. Referası olan kişiler ile çalışmak sizler için iyi bir tercih olucaktır.

 

Buz Lazer Epilasyon Nedir?
buz-epilasyon-nasil-uygulanir

Lazer Epilasyon Sonrası Tekrar Kıl Çıkar Mı?

Lazer epilasyon sonrası tekrar kıl çıkar mı sorusu herkesin aklını karıştırıyor ancak FDA onayına sahip tehlikesiz makineler ile uygulandığında neticeler kalıcıdır. Şahısta hormonal bir rahatsızlık yoksa lazer epilasyondan sonra kıllar yine çıkmaz. Ancak epilasyon seansından sonra şahısta hormanal dengesizlik meydana gelecek olursa yine kıllanma görülme olasılığı vardır. Buz lazer epilasyon günümüzün en gelişmiş lazer epilasyon yöntemidir. Tesirli ve kalıcı neticelere sahip, sorunsuz bir yöntem olması ile de yoğun alaka görmektedir. Buz epilasyondan sonra bitmiş kıllarda yine çoğalış görülmez.

Lazer epilasyon seansları bittikten bir sene kadar sonra o bölgede bazı tüycükler çıktığını görmek olasıdır. Bu tüyler epilasyon öncesi yoğunluklarında ve kalınlıklarında olmazlar ancak birkaç adet tüy çıkması dahi neticenin kalıcı olmadığı biçiminde açıklanabilmektedir.

Dünyaca kabul edilen, lazer işleminin istenmeyen tüylerde %80 oranında azalma sağlamasıdır. Bu oran %90-95 civarında da olabilir. Kalan %10’luk kıllar içinse yılda bir kere yapılacak lazer epilasyon seansı yeterli olacaktır. Merdiven altı deyim edilen yerlerde sahte aygıtlarla yapılan uygulamalardan sonra uygulamadan şikayetçi olanlar oldukça fazladır. FDA onayı olmayan bu makinelerin çoğu lazer dahi değildir ve bu makinelerin hiçbir güvenlik kaydı yoktur. Bu aygıtlarla uygulama yaptırılmamalıdır. Netice olarak etkili lazer epilasyondan sonra kıllar tekrar çıkmaz. Güvenilir buz epilasyon hizmeti sağlayan firmalar ve tehlikesiz makinelerle neticeler kalıcıdır.

Buz Lazere Gitmeden Önce Yapılması Gerekenler

Epilasyon öncesi yapılması gerekenler konusu önemlidir dikkat etmeniz gerek. Seans sırasında saçınızın kökü mevcut olmalıdır. Lazer işleminin etkisini azaltacağından, cımbız, ağda veya tüyleri köküyle beraber alan araçlardan sakınılmalıdır. En iyi neticeyi almak için tıraş aygıtını seanstan 24 saat evvel kullanmamalısınız.

Epilasyondan önce cildin leke veya yağ birikmesinden arınmış olduğundan emin olun. Lazer epilasyon yaptırmadan evvel duşa veya banyoya girmek iyi bir fikirdir. Pak bir yüzey, sürecin meselesiz ve süratli bir biçimde işlemesine dayanak olacaktır. Seansınızın olduğu gün, epilasyon işlemi yaptıracağınız bölgede yağ veya koku kullanmaktan kaçının. Tüylerinizi aldırmadan evvel cildinizi azıcık şımartmanızı öneririz. Bunu yapmanın kolay bir yolu, günlük güneş kremi kullanmaktır. Bu, lazerle tüy epilasyonu görüyor olsanız da olmasanız da oldukça verimlidir.

Lazer Epilasyon Ne Zaman Etkisini Gösteriyor?

Lazer Epilasyon seansından evvel kıllar jilet dayanağı ile kısaltılır. Bu işlem bazı lazer epilasyon işleminden 2-3 gün evvel yapılır, buz lazer epilasyondan ise 1 gün evvel yapılması önerilir. Lazer epilasyondan sonra, uygulama yapılan alandaki kıllar takribî 3-4 gün sonra cilt yüzeyine çıkmaya başlar. Lazer epilasyon işlemi kıl köklerinde tesirli olur. Tüm kılları aynı anda minimum düzeyde tutmak muhtemel değildir. Bu sebeple birden çok seans gerekir. Kıl çoğalma döngüsü göz önünde bulundurularak, uzayan tüylerin maksimum 2 veya 3 hafta sonra döküleceğini söyleyebiliriz.

Kıllar bu müddette işleme gerek duymadan kendiliğinden dökülmeye başlar. Bu dolaşım bütün epilasyon usullerinde aynıdır. Uzayan kılların dökülmesi bitirildikten sonra 4 ile 6 hafta arası kadar bir vakit kıl uzamaz. Bu süreçten sonra artık yavaş yavaş kıllar uzamaya başlar. Kılların tekrardan çıkmaya başlaması yeni bir epilasyon seansının geldiğinin habercisidir.

Bundan ötürü seans aralıkları yüz bölgesi için 4-5 hafta, beden için 6 ile 8 haftalar arasında olması önerilmektedir. Buz epilasyon seans günlerine programlı bir şekilde devam etmek ise daha tesirli netice alınmasına neden olur. Her seansta bir ölçüde zarar gören kıl kökü, sonunda kıl üretemeyecek seviyede yıkıma uğramış olur ve lazer epilasyon tamamlanmış olacaktır. Her lazer epilasyon seansında tüyler bir ölçüde imha olur. Ve her uzadığında bir ölçüde incelmiş olduğu fark edilir.

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Kıl yapısına göre tamamen netice almak için bazı işlemlerde 6 seans yeterli olurken bazı işlemde 8-10 seans gerekebilir. Tüy yapısı kadar, tüyün bulunduğu bölge ve cilt rengi de seansı tanımlayan etkenler arasındadır. Buz Lazer FDA onayına sahip tesirli bir sistemdir. Buz lazer işlemi en az 8 seans önerilmektedir. Buz lazerin ehemmiyetli avantajlarından biri her mevsim uygulanabilmesidir. Bu sebeple yaz aylarına denk gelen seanslarda aksama yaşanmaz ve seanslara ara vermek gerekmez.

Buz Epilasyon Fiyatları Ne kadar?

Bölge olarak buz lazer epilasyon maliyeti 300 TL’den başlar, 800 TL’ye kadar çıkar. Tüm beden buz epilasyon fiyatı ise 1000 TL’den başlar ve 3500 Türk Lirası’na kadar çıkar.

Buz Epilasyon Sonrası Bakım

Lazer epilasyon sonrası bakım karışık rutinler gerektirmez. Bunun sebebi, lazer epilasyon iyileşme süresi kısa olan kolay bir operasyon olmasıdır. Bununla beraber, operasyondan sonra cildinize bakım yapmak için zaman ayırmanız ehemmiyetlidir. Cildinize özen göstermek, sıhhatli ve nemli kalması anlamına gelir. Lazer epilasyon seansınızın hemen ardından cildinizin hafif kırmızı ve tahriş olmasını bekleyebilirsiniz, bu tamamen bayağıdır. Hafif güneş yanığı dahi sezilebilir. Fakat genellikle birkaç saat içinde kaybolur. Ancak bazen tamamen geçmesi birkaç gün sürebilir. Cildinizde kabarma fark ederseniz, bunu işlem gördüğünüz muayenehaneyle görüşmelisiniz zira bu olmaması gereken bir tepkin olacaktır.

Lazer Epilasyon Sonrası ilk 24-48 Saatte Bakım Nasıl Yapılmalı?

• Sportif faaliyetler gibi yoğun idmanlardan uzak durun.

• Lazer seansı sonrasında sıcak duşlar, buhar banyoları, buğu odaları gibi işlemlerden kaçının,

• Klorlu suda yüzmek önerilmez.

• Tüy ağartıcı veya steroid kapsayan kremler kullanmayın.

• Lazer epilasyon sonrası sabun, krem veya kolonya ve parfüm gibi kokulu mahsullerden kaçının.

• Daha fazla tahrişi önlemek için cildinize değmeyin, çizmeyin veya kaşımayın.

• Lazer epilasyon sonrası peeling yapmayın.

• Lazer epilasyon sonrası yüksek etkenli bir güneş koruma kremi kullanın.

Lazer Epilasyon Sonrası ilk 14 Gün Bakım Nasıl Yapılmalı?

• Lazer epilasyon sonrası güneşe çıkmayın UV kullanımını sınırlayın.

• Lazer epilasyon sonrası bronzlaşma ve solaryumdan kaçının.

• Kıl döngünüzü bozacağı ve kötü neticeleri için lazer epilasyon sonrası ağda, tüy alma işlemleri, cımbız gibi operasyonlardan kaçının.

• Lazer epilasyon sonrası tüy dökücü veya kozmetik ürünlerinden kaçının.

• Epilasyon sonrasında cildinizi sert hava şartlarına maruz bırakmaktan kaçının. (fazla soğuk ve sıcak)

Lazer Epilasyon Sonrası Bir Sonraki Lazer Seansına Kadar Bakım

• Yüksek etmenli güneş gözetmesi SPF30+ kullanın.

• Güneşe ışınlarına maruz kalmayı sınırlayın ve güneşlenmeyin.

• Bir sonraki lazer epilasyon seansına hazırlanmak için cildinizi nemli tutun.

Baha fotoğrafı

Baha

Gelişen moda trendlerini baz alarak en güncel saç önerilerini paylaşan bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu