Cilt Önerileri

Jawline Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Değişen güzellik anlayışına bağlı sürekli olarak yeni uygulamaların ortaya çıktığı günümüzde, jawline nedir sorusu bir hayli merak uyandırarak araştırılmaktadır. Dış görünüşü etkileyen birden fazla faktör bulunur. Bu bağlamda, jawline dolgusu bu faktörler içerisinde önemli bir yere sahiptir.

Jawline dolgusu, herhangi bir cerrahi operasyon gerektirmeden altın oranı elde etmek isteyen kişilerin ilk tercihidir. Hyalüronik asit dolgusu ile uygulanan bu işlemin bilinen zararlı bir etkisi yoktur. Zaten vücutta doğal olarak bulunan hyalüronik asit, kesinlikle alerjik bir reaksiyona sebebiyet vermez.

FDA onaylı olan jawline dolgusu sayesinde yüz hatlarını baştan şekillendirmek ve çene hattınızı daha keskin bir görünüme kavuşturmak mümkündür. Genellikle çene dolgusu olarak bilinen bu uygulama, çene uç kısımlarından kulaklara doğru uzanan mandibular kemiğe uygulanır. Bu uygulama ile çene uçlarından kulağa kadar uzanan kemiğin daha keskin ve belirgin olması hedeflenir.

Jawline Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

Jawline dolgusu yüz görünümünün daha estetik bir hale gelerek güzel görünmesine yardımcı olur. Ancak yine de spesifik olarak etkilerinden bahsetmek gerekirse özetle şu şekildedir:

  • Keskin hatlı bir çene görünümü oluşturur,
  • Gıdı sorununu ortadan kaldırır,
  • Çene hattını baştan şekillendirir, küçük çene görünümünü yok eder ve çene ucunun belirginleşmesine olanak sağlar,
  • Yüze V şeklini verir,
  • Yüz, boyun ve gıdı ile aradaki dengeyi kurar,
  • Yüzün oval görünümü daha ön plana çıkmış olur.

Jawline Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Jawline dolgusu, en risksiz dolgu maddesi olan hyalüronik asit ile yapılır. İşleme başlamadan evvel ilk olarak çene bölgesine anestezik krem uygulaması yapılarak uyuşması sağlanır. Uyuşma gerçekleştikten sonra, işlemi yaptırmak isteyen kişinin istekleri doğrultusunda çenenin belirli kısımlarına hyalüronik asit enjekte edilerek uygulama yapılır.

Jawline dolgusu işleminden sonra, kişi çene bölgesinde şişlik ve sertlikler hissedebilir, ancak bu durum gayet normaldir. Bölgede meydana gelen bu şişlik ve sertlikler maksimum 2 hafta içerisinde kendiliğinden kaybolur. Çünkü, 2 haftadan sonra dolgu doku ile bütünleşme sağlayarak yumuşamaya başlar

Jawline Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır?

Çene Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Çene dolgusu hem kadınlara hem de erkeklere rahatlıkla uygulanabilen bir işlemdir. Son yıllarda popüler duruma gelen bu işlem için ömür boyu kalıcıdır demek, pek doğru bir söylem olmayacaktır. Çünkü, çene dolgusu uygulama yapılan kişinin yapısına ve uygulanan dolguya bağlı olarak değişkenlikler gösterebilmektedir.

Çene Dolgusu Fiyatları Nedir?

Çene dolgusu fiyatları işlemin yapılacağı merkezin bulunduğu konuma ve kullandığı malzemelere göre farklılık gösterebilir. Çene dolgusu fiyatları 750₺ ile 2000₺ arasında değişmektedir.

Çene Dolgusu Kaç Ay Kalır?

Çene dolgusu yapılırken eğer hyalüronik asit kullanılırsa, 6-12 ay kadar etkili olmaktadır. Kişinin kendi yağından meydana gelen dolgu uygulaması olursa 2-3 sene ve kök hücre desteğiyle yağ enjeksiyonu uygulandığı takdirde ise, 5 yıla kadar etkisini sürdürmektedir.

Ayrıca bu estetik işlemle alakalı, jawline nedir ve nasıl yapılır soruları hakkında daha detaylı bilgi edinebilmek için alanında profesyonel olan bir uzmana danışarak tüm soru işaretlerinizi giderebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu