Cilt Önerileri

Cilt Bakımı, Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır *2022

Cilt bakımı, cilt sağlığını destekleyen, fiziksel görünümünü iyileştiren ve çeşitli cilt koşullarını hafifleten uygulamaların topluluğudur. Yumuşatıcının doğru kullanımı, güneş ışığına aşırı maruz kalmaktan kaçınma ve doğal nemlendiricilerin kullanılmasından oluşabilirler. Bir kişinin yaşam tarzını, cilt tipini ve diğer faktörleri değerlendirmeyi içeren cilt sağlığını sağlamak için sistematik bir yaklaşım içerir. Cilt bakımı, cildin harici ve dahili olarak tedavi edilmesini içerir. Dermatologlar, cilt hastalıklarıyla ilgili bozuklukları tedavi eden profesyonellerdir.

Cilt Bakımı

Bugün birçok cilt bakımı nasıl yapılır dediğimizde bir çok rejimi var. Bazıları ev tabanlı ve bazıları profesyonel yardım içerir. Ev tabanlı cilt bakımı prosedürler için farklı seçenekler vardır. Bunlar, otlar, ev yapımı çamur maskeleri ve bitki ve meyvelerden elde edilen bitkisel özler ile cilt bakım ürünlerinin kullanımı gibi doğal bileşenlerin kullanımını içerir. Diğer seçenek, temizlik, peeling ve nemlendirme içeren profesyonel cilt bakımını içerir. Sağlıklı ve genç görünümlü bir cilde sahip olmak için rutin bir prosedürü takip etmek gerekir.

Cilt Bakımı, Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır *2022

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt bakımı rutini seçmek, kişinin ihtiyacına ve durumun ciddiyetine bağlıdır. Nem, çay ağacı ve Çemen gibi malzemelerden oluşan ev yapımı yüz maskeleri sağlık gıda mağazalarından satın alınabilir ve oldukça ucuzdur. Bu maskelerde kullanılan malzemeler yüzyıllardır Hindistan’ın yerli halkı ve diğer yerler tarafından etkili ilaçlar olarak kullanılmıştır. Nem, Çemen, gül suyu ve zerdeçal ve balda kaynatılmış neem yaprakları gibi malzemeleri kullanarak bir yüz maskesi yapabilirsiniz. Bu işleme ‘mukul’ denir ve herhangi bir profesyonel yardım almadan evde yapılabilir.

Bir kişinin cilt bakımı rutinini iyileştirdiğini iddia eden birçok kozmetik ürün piyasaya sürülmüştür. Bu ürünlerin çoğu otantik cilt bakım malzemeleri içermez. Tamamen doğal maddeler içerse bile, belirli bir ürünün olumlu sonuçlar vereceğine dair bir garanti yoktur. Bir cilt bakım rejimi, mevcut durumun ve cilt üzerindeki olası etkilerinin dikkatli bir şekilde değerlendirilmesiyle başlamalıdır. Ayrıca, alkol ve kahve tüketimi ve ultraviyole ışınları ve sigara gibi zararlı çevresel faktörlere maruz kalma sıklığı da dahil olmak üzere kişinin yaşam tarzının bir değerlendirmesini içermelidir.

Cilt Bakımı Evde

Evde Cilt bakımı için çuha çiçeği yağı, iyi bilinen bir cilt bakım rutini bileşenidir. Dudak Balsamı, yüz yıkama, tıraş losyonu, yüz kremi vb.gibi birçok üründe bulunan çuha çiçeği yağı akne oluşumunu önler ve sivilce çözümü ve kırışıklıkların iyileşmesine yardımcı olur. Ayrıca iyi bir doğal nemlendirici olarak da bilinir. Birçok ürün çuha çiçeği yağı içerir, ancak gerçekten bir yağ olup olmadığını ve bir koku olup olmadığını görmek için etiketi kontrol etmeniz önerilir.

Cilt Bakımı, Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır *2022

Cilt Bakım Ürünleri

Güzel bir cilt bakımı için en önemli adım güneş kremi veya güneş kremi uygulamaktır. Tamamen doğal, hipoalerjenik bir marka seçmek daha iyidir. Bir dermatolog veya estetisyen, bir kadına uygun bir güneş kremi önerebilir. Bir güneş kremi satın alırken, dermatolog aralarından seçim yapabileceğiniz en iyi markaları ve türleri söyleyebilir. Güneş kremi satın alırken, bu ürünler genellikle kimyasallar içerdiğinden “ince” ve “doğal” ürünlerden kaçınmanız önerilir. Ayrıca, tamamen doğal, hipoalerjenik bir marka kullanıyorsanız, mineral yağ ve kokulardan kaçınmak en iyisidir.

Cilt Bakımı Nasıl Olmalı

Cilt bakımı nasıl yapılır yazımızın sonunda doğru gelirken, rutin temizlik, tonlama, nemlendirme ve pul pul dökülmeyi içermelidir. Temizlik prosedürleri günde en az iki kez, sabah ve akşam yapılmalıdır. Temizlerken, nazik bir temizleyici kullanmak daha iyidir, çünkü sert bir temizleyici cildi daha da tahriş edebilir. İdeal olarak, bir temizleyici papatya, cadı ela, maracuja veya çay ağacı yağı içermelidir. Bazı ürünler ayrıca ekstra temizleme gücü için salisilik asit içerebilir.

Tonlama ve nemlendirme sabah ve akşam yatmadan önce yapılır. Sabahları, yağlı cilt bakımı arıyorsa bile , bir nemlendirici kullanılmalıdır, çünkü toner fazla yağın olduğu bir durumda iyi çalışmaz. Temizlendikten sonra, cildi nemlendiren tek şey olacağından iyi bir nemlendirici kullanılmalıdır. Akşamları, ölü hücrelerden kurtulmak ve cildi iyileştirmek için iyi bir eksfoliyatör kullanılmalıdır. Son olarak, cildi yumuşak ve pürüzsüz tutmak için rejime iyi bir nemlendirici eklenmelidir.

Baha fotoğrafı

Baha

Gelişen moda trendlerini baz alarak en güncel saç önerilerini paylaşan bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu