Sağlık Önerileri

CalPol Şurup,Calpol Fiyat Güncel *2022

Calpol Şurup , ateş, migren, kas ağrısı ve eklem ağrısı, baş ağrısı, sırt ağrısı, diş ağrısı, menstrüel kramp ve aşılama sonrası sendrom gibi diğer orta ila şiddetli ağrıların tedavisinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Sıvı, ağrıyı en aza indiren ve ayrıca hırıltı ve nefes alma güçlüklerini azaltan bir soğutma etkisine sahiptir. Uzun yıllardır kullanılmaktadır ve genellikle güvenli olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte, hamileyseniz, ciddi doğum kusurlarına neden olabileceğinden kullanılmamalıdır.

Calpol Şurup Ne kadar Kullanılır ?

Calpol Şurup dozu, her doz yarım ons ile sınırlıdır. Bu, tıbbi durumunuza ve doktorun tavsiyesine bağlı olarak kademeli olarak artırılabilir. Bununla birlikte, bu ilaçta aşırı doz yoktur, bu nedenle maksimum dozunuzu aşma tehlikesi yoktur. Bu ilacın aşırı dozuna bağlı olarak karaciğer hasarı bildirilmiştir. Çok nadir durumlarda böbrek yetmezliği bildirilmiştir. Bu semptomlardan herhangi birine sahipseniz, Calpol şurubu almaktan kaçınmalısınız.

CalPol Şurup,Calpol Fiyat Güncel *2022

Calpol Şurup Dozu

Calpol Şurup kullanırken fazla almamanızı sağlamanın en iyi yollarından biri, tüm ilaçları ve takviyeleri vücudunuza mümkün olduğunca yakın tutmaktır. Mevcut dozunuz ile önerilen doz arasındaki farkın yanı sıra yaşınız ve diğer faktörler için reçete edilen miktarın farkına varabilmelisiniz. Tablet kullanıyorsanız, yutmadan önce tabletlerinizi iyice çiğnediğinizden emin olun ve ardından doktorunuza ancak tablet çözüldükten sonra içmesi için bir bardak su verin. Sıvı daha sonra size intravenöz olarak verilecektir. Size oral tabletler verilirse, doktorunuza maksimum günlük dozu sorduğunuzdan emin olun, çünkü farklı insanlar farklı oral ilaç türlerine farklı tepki verir.

Calpol Şurup Nereden Alınır ?

Calpol Şurup tabletleri tüm yerel eczanelerden ve süpermarketlerden temin edilebilir. Ayrıca, çeşitli çevrimiçi perakende mağazalarından çevrimiçi olarak da satın alabilirsiniz. Bu özel tuzu içeren diğer ek ilaçların mevcudiyeti ve hangi fiyat kontrolünün uygulandığı konusunda eczacınıza başvurabilirsiniz.

CalPol Şurup,Calpol Fiyat Güncel *2022

CalPol Şurup İçin Önemli Not

Calpol şurup adlı ürün açıklaması ile ilgili önemli bir not, ürün açıklamasında sadece şurubun olumlu etkilerinden bahsedilmesidir. Herhangi bir olumsuz etki veya kontrendikasyondan bahsetmez. Bu ilacı yalnızca yüksek ateş, aşırı terleme ve kızarıklık gibi olumsuz yan etkilerinden birinden muzdaripseniz kullanmaya çalışmalısınız. Bu ürünü tükettiğinizden şüpheleniyorsanız ve bu ürün açıklamasında açıklanan semptomları içeren bir reaksiyona maruz kaldıysanız derhal tıbbi yardım almalısınız. Yukarıdaki semptomlarla ilgisiz görünebilecek herhangi bir semptomla karşılaşırsanız en kısa sürede yardım isteyin.

CalPol Şurup Çocuklar İçin Kullanılırmı ?

Calpol Şurup, Doktorlar tarafından çocuklar kullanması için verilmekte ama calpol şurup çocuklar için genel olarak tavsiye edilmemekte, çocuklar üzerinde fazla yan etkisi bulunmakta en çok görülen ise zihinsel gelişim üzerinde azalma olması.

Baha fotoğrafı

Baha

Gelişen moda trendlerini baz alarak en güncel saç önerilerini paylaşan bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu