Sağlık Önerileri

Aptamil Conformil Ne İşe Yarar?

Aptamil Conformil Ne İşe Yarar?

Aptamil Conformil ne işe yarar sorusu bebek sahibi olanlar için büyük önem taşıyor. Bebeklerin dünyaya geldikleri anda tam olarak yapıları gelişmediğinden beslenme için dikkatli olunması gerekiyor. Özellikle bağırsak ve mide sistemlerinin gelişmemiş olması bebeklerin beslenmeleri için anne ve babaların dikkatli olmalarını gerektiriyor. Aptamil Conformil bu döneme dönük bağışıklık sisteminin desteklenmesini sağlayan bebek sütü olarak öne çıkıyor.

Aptamil Conformil Nedir?

Aptamil Conformil niçin kullanılır sorusuna bebeklerin bağışıklık sistemlerini güçlendirmek için tercih edilen bebek sütü olarak yanıt verilmektedir. Milupa grubuna bağlı olarak üretilen Aptamil markasının sık tercih edilen ürünlerinden olan Aptamil Conformil bebeklerin bağışıklık sistemini destekleyen ve sindirim sistemini düzenlemekte olan bebek sütüdür.

Sindirimi kolay olan bu bebek sütü özellikle dünyaya geldiklerinde bağışıklık ve sindirim sistemi tam gelişmemiş bebeklerin ihtiyacı olan besinleri almasını sağlar. Aptamil Conformil içeriği açısından nükleotide sahiptir ve protein sentezi ile hücre bölünmesine yardımcı olmaktadır. Sadece sindirim ve bağışıklık sistemi için LCP içeriğiyle beraber bebeğin göz yapısının da güçlenmesini sağlar. Zihinsel ve sinirsel gelişime de özel katkıda bulunur.

Aptamil Conformil Niçin Kullanılır?

Aptamil Conformil kullanımı bebeklerin bağırsak ve mide sindirim sistemi başta olmak üzere sağlıklı bir gelişme göstermeleri içindir. Bebekler dünyaya tam gelişmemiş olarak geldikleri için özellikle sindirim yapılarında birden fazla enzim görülmez. Bu durum da yetişkinlerde olduğu gibi sağlıklı bir sindirim yapabilmelerinin önüne geçer. Özellikle bebekler anne sütünden sonra biberon ile beslenmeleri durumunda kramp veya ağrılar görülmektedir. Bu ağrılar ise şiddetli olabildiği gibi hafif de görülebilmektedir. Ancak her durumda bebeğin acı duymasına neden olmaktadır.

Bebeklerde gaz sancısı bebeklere zarar vermeyen ve aynı zamanda belirli zaman diliminde gerçekleşen olaydır. Ancak yaşandığı anda rahatsızlık duyulmasına ve beraberinde acı da yaşanmasına yol açar. Birden fazla önlem alınması ile bu durumun önüne geçilmesi veya en aza indirgenmesi mümkün olmaktadır. Sağlıklı bebeklerde de sindirime bağlı olarak görülen ve sıklıkla ağlamaya yol açan bu durum bebekleri rahat olmalarının önünde engel olmaktadır. Dış dünyaya uyum sağlama açısından bağışıklık sistemleri yüzünden de sorunlar yaşadıkları için mide ve bağırsak sorunlarının giderilmesi önemlidir. Dış dünyaya uyum fizyolojik olarak sağlayamayan bebekler kolik olarak adlandırılmaktadır.

Gerek gaz sancıları gerekse de kolik durumu için bebeklerin mümkün olacak en uzun süre anne sütüyle beslenmesi gerekmektedir. Anne sütü, bebeklerin sindirmeleri için en kolay ve uygun besindir. Ancak anne sütü her zaman yeterli olmayabilir. Bu durumda ise Aptamil Conformil gibi besinler sayesinde anne sütüne yakın bir beslenme elde edebilirsiniz. Aptamil Conformil içeriği ile bebeklerdeki kolik ve gaz sorunlarının giderilmesine yardım edecektir.

Aptamil Conformil Ne İşe Yarar?

Aptamil Conformil Ne Kadar Etkili?

Aptamil Conformil etkisi yapılan araştırmalar ile ortaya koyulmaktadır. Aptamil Conformil tüketmekte olan bebeklerin düzenli olarak besini tüketmeleri durumunda ortaya çıkan gaz sorunlarının azaldığı ifade edilmektedir. Besini kullanan her 100 anneden 62’si ise sadece 1 haftada bebeklerinde kolik ve gaz sorunlarının iyileştiğini ifade etmiştir. Alanında uzman doktorların çoğu da Aptamil Conformil kullanımının gaz ve kolik sorunlarına yönelik etkili olduğunu belirtmiştir. Anne sütünün yetersiz kalmış olduğu durumlarda kolik ve gaz sorunlarını gidermek amacıyla Aptamil Conformil kullanımı araştırmalar kapsamında uygunluk taşımaktadır.

Aptamil Conformil İçeriği Nedir?

Aptamil Conformil içeriği açısından bebekler tarafından sindirimi oldukça kolay olan hidrolize proteinler, azaltılmış laktoz, beta pozisyonunda palmitatlı yağ ve prebiyotik lif FOS GOS karşımı bulundurmaktadır. Proteinlerin kolay şekilde sindirilmesi için Aptamil Conformil küçük yapıdadır. Bu kapsamda da belirli seviyede hidolize proteinler ile bebeğin sindirimi daha kolay hale gelmiştir. Her sütte laktoz bulunur ve bebekler bunu kolayca sindirebilir. Ama bazı kolik yapıda olan bebekler laktoz sindirmek için çok zorlanabilir. Bu durumda da bebeklerin sindirimini kolaylaştırmak için Aptamil Conformil içeriğinde laktoz oldukça düşüktür.

Aptamil Conformil ayrıca diğer mamaların içinde olmayan beta palmitatlı yağ muhteva eder. Beta pozisyonunda palmitatlı yağ içeriğiyle özellikle anne sütüne benzer yağ bileşimi bulunmaktadır. Bu sayede de bağırsakların düzenini iyileştirerek bağırsaklarda meydana gelen emilimi arttırmaya yardımcı olmaktadır. Aptamil Conformil içeriğinde ayrıca anne sütünde bulunan prebiyotik lif karışımı temel alınarak özel şekilde hazırlanmış olan ve etkisi bilimsel olarak da kanıtlanmış patentli prebiyotik lif FOS – GOS ilavesi yer almaktadır. Bu karışım bebeğin sindirim sistemini daha iyi hale getirmektedir.

Aptamil Conformil Nasıl Kullanılır?

Aptamil Conformil kullanmak için yeterli miktarda suyu kaynattıktan sonra 40 dereceye kadar soğumasını bekleyiniz. Suyun soğuması sonrasında biberona 90 ml suyu alarak 3 ölçek kadar Aptamil Conformil ekleyiniz. Biberonun kapağını kapatarak çalkalayınız ve bebeğinize veriniz.

Aptamil Conformil Kabız Yapar mı?

Aptamil Conformil kabızlık açısından herhangi bir sorun yaratmaz. Bunun aksine kabız olan bebeklerin de sağlıklarına kavuşması için yardımcı olur. Bunun yanında gaz da yapmaz ve mevcut gazın kolayca gitmesi için etkilidir.

Baha fotoğrafı

Baha

Gelişen moda trendlerini baz alarak en güncel saç önerilerini paylaşan bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu