Genel KategoriSağlık Önerileri

Göğüs Büyütücü Krem Nedir?

Göğüs büyütücü krem, her geçen gün daha fazla kadın tarafından araştırılan ürünler arasında yer almaktadır. Bu kremi, sadece küçük göğüslü kadınlar değil, büyük göğüsleri olan kadınlar da araştırmakta ve kullanmak için tedarik etmektedir. Ameliyat ile göğüs büyütme ya çok pahalı olduğundan ya da bıçak altına yatmaktan doğan korkular, milyonlarca kadını büyütücü kremlere yöneltiyor. Peki göğüs büyütücü krem işe yarıyor mu? Ya da göğüs büyütücü krem zararlı mı? Gelin bu soruların yanıtlarına uzmanların yorumlarını da değerlendirerek birlikte öğrenelim.

Göğüs Büyütücü Krem Nasıl Kullanılır? Zararları Nelerdir?

Göğüs büyüten krem, son 20 yıldır en çok tercih edilen göğüs büyütme yolları arasında yer alan bir uygulamadır. Daha büyük göğüsler ile daha çekici olmak isteyen kadınlar, bu kremlerin varsa zararları hakkında da araştırmalar yapmaktadır.

Dolgunluk veren bu kremler, doğal bileşenlerden oluşmaktadır. Geçici büyütme sağlayan kremlerin yanı sıra uzun süre kalıcılık sağlayan kremlerde artık piyasada bulunur. Fakat, bazı kremlerin içeriğinde zararlı toksinler de bulunduğundan dolayı, her ne kadar büyütme etkisi yararsa da ilerleyen zamanlarda kadınlarda göğüs kanseri riskinin artmasına neden olabilir.

Göğüs Büyütme Kremlerin İçeriğinde Ne Var?

Ameliyatsız göğüs büyütme, son zamanlarda sık karşılaşılan bir durum hâline geldi. Bu kremlerin içeriği markadan markaya değişiklik gösterse de hepsinde ortak bir bileşen olan Fitoöstrojen kimyasalı bulunur. Bu kimyasal bitkilere özgü olsa da dolgunluk etkisi yaratır. A ve E vitaminleri, Alove vera ve papatya özü gibi maddeler içeren kremler, her ne kadar doğal ve zararsız görünse de insan sağlığına büyük zararları bulunur.

Göğüs Büyüten Krem Nerede Satılır?

Göğüs büyütücü krem eczanelerde varmı ya da güzellik ve estetik merkezlerinde bulunur mu? Evet, bu yerlerde göğüs büyüten kremler bulunur. Her ne kadar zararlı kimyasallar içerse de. Piyasaya birden fazla merdiven altı yani çakma göğüs dolgusu kremi çıksa da, alanında uzmanlaşmış hekimlere danışmadan bu üyeleri kullanmayınız. İlerleyen zamanlarda sizde ciddi sorunlara yol açabilir. Kanser ve cilt hastalıkları gibi.

Göğüs Büyütücü Kremleri Zararları Mıdır?

Gögüs dolgunlaştırıcı krem, dolgun göğüslere sahip olmak isteyen her kadın tarafından merak edinmektedir. Kadınlar, ameliyat ile göğüs büyütmeden çok büyütücü etkiye neden olan kremler tercih etmektedir. Peki zararsız görünen fakat, zehir taşıyan bu kremlerin zararları nelerdir. Normal kremlere benzeyen dolgunlaştırıcı kremler;

  • İçeriğindeki fitoöstrojen kimyasalindan dolayı cildin tahriş edilmesine,
  • Zararlı kimyasal içeriğinden dolayı uygulanan alanda kanser (meme kanseri) riskinin artması gibi hastalıklara neden olur.

Göğüs Büyütücü Krem İşe Yarıyor Mu?

Göğüs büyütücü krem ve dolgunlaştırıcı kremler, göğüs bölgesine uygulandığında işe yarar. Bazı kremler yaklaşık 1 saat içerisinde etki ederken, bazı kremler ise birkaç saat içinde etkisini gösterir.

Büyük göğüslere sahip olmak istiyorsanız ve tercihiniz büyütücü kremler işe, bu kremleri almadan önce bir hekime başvurunuz. Ayrıca bu kremleri, eczane gibi yerlerden almaya özen gösteriniz. İnternet üzerinden alma gibi bir düşünceniz var ise, ürünü detaylı bir şekilde inceledikten sonra alınız. Çünkü birçok üründe olduğu gibi, bu ürünlerde de kalitesiz ya da bir markanın çakması üretilmektedir. Büyük göğüslere sahip olacağım derken, sağlığınızdan olmayın.

Göğüs Büyütücü Kremler Nasıl Sürülür?

Göğüs büyütme esnasında krem kullanımından önce yapılması gerekenler;

  • Kremin son kullanma tarihine bakılmalı,
  • İçindekiler kısmı okunmalı (İçeriğinde bulunan maddelere herhangi bir alerjinin olup olmaması için)
  • Kremin uygulanacağı zeminin temizlenmesi gerekir.

Yukarıdaki adımlardan sonra, normal krem kullanımı gibi göğüslerin etrafına masaj yaparak sürülür. Kremin etki süresine göre göğüslerde dolgunluk ve serpil meydana gelir.

Evde Göğüs Büyütücü Krem Nasıl Yapılır?

Evde göğüs büyütücü krem yapmak için Fitoöstrojen kimyasalına ihtiyacınız vardır. Fitoöstrojen kimyasalına A ve E gibi vitaminlerin yanı sıra papatya özü, Aloe vera ve hindistan cevizi yağı gibi yardımcı maddeler ekleyerek, kreminizin vereceği zararı minimuma indirilebilir ve kötü bir kokuya sahip olmasını engelleyebilirsiniz.

Göğüs büyütücü krem kullanımı zararlıdır. Fakat, günümüzde zarar faktörü göz ardı edilmekle birlikte gösterişe büyük bir önem arz edilmektedir. Sağlıklı bir şekilde göğüs büyütmek istiyorsanız, silikon gibi işlemler uygulamanız daha mantıklı olacaktır. Ayrıca göğüs büyütme işleminin doktor kontrolüne dayandırılarak yapılması, kişiye daha fazla olumlu neticeler sağlar.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu