Sağlık Önerileri

Gaviscon Şurup, Gaviscon Nasıl Kullanılır ?

Gaviscon şurup, öncelikle alternatif tıpta mide ekşimesi için kullanılan şifalı otların bir kombinasyonudur. Ayrıca Cholizia veya Civanperçemi olarak da duyabilirsiniz. Gaviscon şurup aslında Otsu bir bitki olan Cissampelos pombe’nin kökünden veya sapından gelir. Bitkinin kabuğu ve rizomu genellikle gurme yiyeceklerde içerik olarak kullanılır, ancak kurutulmuş çiçekler, yapraklar, ağaç kabuğu ve tohumlar mide ekşimesi için lezzetli ve etkili bir gaviscon tablet ilacını oluşturur.

Gaviscon Ne İşe Yarar ?

Gaviscon şurup mide ekşimesini hafiflettiği kesin mekanizmalar bilinmemekle birlikte, bitkinin mide asidi üretiminin düzenlenmesinde etkili olduğu düşünülmektedir. Bazı araştırmalar, gaviskonun mide kasını gevşettiğini ve hazımsızlık sırasında üretilen asit miktarını azalttığını göstermektedir. Dozaj genellikle ne tür bir gaviskon aldığınıza göre değişir. Doktorunuz tavsiye ettiyse, etiket üzerindeki talimatları izleyin veya sizin için reçete etmişse, önerilen dozu alın.Gaviscon Şurup, Gaviscon Nasıl Kullanılır ?

 Gaviscon Nasıl Kullanılır ?

Gaviscon Şurup, haftada üç defadan fazla mide ekşimesi yaşadığınızda hazımsızlık veya mide ekşimesi için gaviscon sıvısı veya hapları alın. En iyi diğer asit reflü ilaçları ile birlikte kullanılır. Doktorunuza danışmadan almayınız. Sık sık hazımsızlık veya mide ekşimesi yaşıyorsanız, Gaviscon’u en azından yemeklerden sonra düzenli olarak, günde 4 doza kadar Gaviscon şurup,tableti kullanabilirsiniz

Gaviscon Fiyat

Gaviscon Şurup  74 tl. Gaviscon Tablet ise 80 tl civarlarında bütün eczaneler’de bulabilirsiniz.

Gaviscon Tablet İçemiyorum

Gaviscon tablet kullanamayan hastalar sıvı veya şurup formunda gaviscon şurup almalıdır. Her doz için bir ila beş mililitre sıvı kullanılır. İlacı karıştırırken, sıvının her dörtte bir için bir çay kaşığı toz kullanmalısınız. Uygulamadan önce içeriği iyice karıştırın.

Gaviscon Şurup Ve Tablet Yan Etkileri

İshal, kusma veya mide bulantısı çeken kişiler, bu ilacın bazı bileşenlerine alerjik olabilir. Bir kişiye gavison şurup ilacını uygulamadan önce, bir kişinin sahip olduğu tüm alerjileri doktorunuza anlatmanız önemlidir. Doktorunuz size olası alerjilerin bir listesini verecektir, böylece onlardan kaçınabilirsiniz. Ayrıca, gaviscon tableti uzun süredir alıyorsanız, vücudunuzun ilaca karşı bir direnç oluşturacağını ve bu, ilacı alırken vücudunuzun düzgün çalışmayabileceği anlamına gelebileceğini unutmayın.

Gaviscon Şurup, Gaviscon Nasıl Kullanılır ?

Gaviscon Şurup Ve Karışımlar

Gaviscon şurup, peptik ülser için alıyorsanız, aspirin veya diğer antiinflamatuar ilaçlar içeren herhangi bir ilaçla karıştırmamalısınız. Antihistaminikler, sakinleştiriciler ve ağrı kesiciler gibi diğer ilaçlarla birleştirmeyin. Bunları karıştırıp ilacı içerseniz sonra ciddi yan etki yaşarsanız, derhal almayı bırakmalı ve doktorunuza başvurmalısınız. Hamileyseniz, bu ilacı kullanmamalı veya başka herhangi bir oral antikoagülanla birlikte kullanmamalısınız. Emziriyorsanız, bebeğiniz için bu ilacı kullanıyorsanız bebeğinizin çocuk doktorunuza danışın.

Yaygın olarak kullanılan bir ağızdan ishal önleyici ilaç olmasına rağmen diğer ishal önleyici ilaçlarla birlikte kullanılmamalıdır. Bu ilacın mide ülseri, kanama ve mide kanseri gibi ciddi yan etkilere neden olduğu bilinmektedir. Bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler bu ilacı almamalıdır. Ayrıca kalp rahatsızlığı olanlar sarılığa neden olabileceği için almamalıdır. Gaviscon’u Prilosec, Reglan ve Tums gibi diğer asit düşürücülerle birleştirmeden önce doktorunuza danışın.

Baha fotoğrafı

Baha

Gelişen moda trendlerini baz alarak en güncel saç önerilerini paylaşan bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu