Saç Bakımı

Saç Bakım Ürünleri – Saç Bakım Yağı *2021

Tıp bilimi, özellikle erkeklerde biriken saçların neden olduğu sorunları ve saç büyümesini teşvik etme ihtiyacını on dokuzuncu yüzyıla kadar ele almaya başladı. Bu noktada saç bakım ürünleri, yağ, kuruluk, saçları tıkayan yağlar ve hatta belirli rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanılan bazı ilaçlar dahil olmak üzere saç bakım ürünleri, saç kırılmasına neden olabilecek çeşitli faktörlerin etkileriyle mücadele etmek için formüle edildi. Doğal malzemelerle üretilen şampuan ve saç kremlerinin piyasaya sürülmesiyle saç bakımı endüstrisinde önemli bir gelişme yaşandı. Genellikle ticari şampuanlarda ve saç kremlerinde bulunanlardan daha güçlü doğal içeriklere sahip olan bu şampuanlar ve saç kremleri tüm dünyada hızla popüler hale geldi.

Saç Bakım Ürünleri – Saç Bakım Yağı *2021

Saç Bakımında Şampuan

Günümüzde çoğu saç bakım ürünlerinde bulunan en yaygın bileşenlerden biri alkoldür. Alkoller saç ve saç derinizdeki kir ve yağı gidermede bir amaca hizmet ederken, bu ürün artık kullanıcıya herhangi bir sağlık yararı sağlamamaktadır. Alkoller, aşırı dökülme ve kafa derisinin dökülmesine neden olan ‘anlamsız saçların’ ana nedenlerinden biri olarak kabul edilir. Bu nedenle alkollerden uzak durmanız ve bunun yerine organik içeriklere yönelmeniz önerilir.

Saç Bakımınız İçin Dikkat Edin

Birçok saç bakım kremi ve şampuanın diğer bir yaygın bileşeni kimyasal kuaterniyum-15’tir. Bu bileşen, bugüne kadar somut bir bağlantı olmamasına rağmen, yaygın olarak kanserli olarak kabul edilmektedir. Kansere neden olan kimyasal bazı ülkelerde yasaklandı. Bununla birlikte, ABD FDA maddeyi yasakladı, bu nedenle birçok saç kremi,saç bakım ürünleri ve şampuanda yine de bulmak mümkündür.

İnternet üzerinden satılan saç bakım ürünleri

Bazı saç bakım ürünlerinde, özellikle İnternet üzerinden satılanlarda yaygın bir sorun, parabenlerin varlığıdır. Parabenler, raf ömrünü uzatmak için nemlendiricilere, saç kremlerine ve şampuana sıklıkla eklenen yapay bir koruyucudur. Ucuz ve elde edilmesi kolay olmalarına rağmen, östrojenik ve kanserojen bir ajan olarak hareket edebildikleri için aslında sizin için kötü olarak kabul edilirler. Bu nedenle, ne tür saç kremi veya şampuan kullanıyor olursanız olun bunlardan kaçınılmalıdır.

Saç Bakım Ürünleri – Saç Bakım Yağı *2021
Zeyin Ağacı Yağı

Saç Bakım Ürünlerinde Önemli Karışım

Saç Bakım Ürünleri ve şampuanlarda aramanız gereken en iyi malzemelerden biri çay ağacı yağıdır. Çay ağacı yağı, bahsettiğim diğer bileşenlerden bile daha fazla saçınızı hem temizlemede hem de şekillendirmede etkilidir. Saç derinizdeki kepek, kaşıntı, pullanma ve mantarı ortadan kaldırabilir. Ek olarak, saçınızın durumunu iyileştirerek parlamasını ve yumuşak olmasını sağlar. Çay ağacı yağının yutulmaması gerektiği unutulmamalıdır, bu nedenle saç kremi içerik etiketinizi dikkatlice kontrol ettiğinizden emin olun.

Editör

Gelişen moda trendlerini baz alarak en güncel saç önerilerini paylaşan bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu