Saç Bakımı

Kuru Saçlar İçin Bakım (En İyi Yöntemler)

Kuru saçlar için bakım önerileri arıyorsanız bu yazımız tam sizlere göre, kuru saçlar için bakım nasıl yapılır ? hangi yollar etkili olur ? bunların hepsini uygulaması birlikte anlatıcağız.

Kuru Saçlar İçin Bakım Yöntemleri

Kuru saçlar için bakım kremi, maskesi, yağları gibi bir çok çözüm var ama biz en  çok tercih edilen ve bir çok kişi tarafından faydası görülen yöntemleri paylaşıcağız.

Yoğun Nemlendirme

Kuru saçlarınız var ise sizin aradığınız ilaç nem diyebilirim. Kullandığınız ürünlerde yani saçınıza uyguladığınız bakım ürünlerinde, saçlarınızı nem ile besliyecek ürünleri kullanmalısınız. Doğal yöntemler ile saç bakımını’da tercih edebilirsiniz.

Sıcaktan Korunun

Kuru saçların oluşma sebepleri arasında ısı’da bulunuyor sıcak saç şekillendiricelerden uzak durmalısınız. Ama bazen mümkün olmayabiliyor o yüzden ne kadar uzak durabilirseniz o kadar iyi diyebiliriz 🙂 Saç Düzleştiriciler, Maşalar ve fön makineleri gibi ısı veren ürünlerdir. Bu ürünleri kullanmadan önce mutlaka saçlarınızı koruması için bazı ürünler ile önlem almalısınız, bir süre böyle yaptığınız taktirde saçlarınız ısıya karşı direnç kazanmış olucaktır bir süre sonra.

Kuru Saçlar İçin Bakım (En İyi Yöntemler)

Güneşli Ortamlar

Kuru saç bakımı yaparken, saçlarınızın’da cildiniz gibi hassas olduğunu unutmayın. O yüzden cildimiz’de olduğu gibi saçlarımızda güneşe maruz kaldığı zaman kuru ve yıpranır dışarıdan bakan kişiler saçlarımızı sağlıksız görür. Güneşli ortamlarda fazla vakit geçiriyorsanız saçınızı güneşten korumak için şapka takabilrisiniz yada saçlarınız için güneşe karşı koruyucu kremler kullanabilirsiniz.

Uyku Zamanı

Saçlarınız ile uykunun bir bağlantısı olduğunu söylemek isterim. Uyumak için yatağa girmeden önce saçlarınızı mutlaka bir fırça ile taramalısınız gerçekten çok faydası olucaktır. Saçlarınızı uyumadan önce taradığınızda saç diplerinizde kalan yağlar saçınız diğer kısımlarına dağılır, bunun ile beraber yastık kılıfınız mümkün ise ipekten olsun. Diğer kumaş türleri, saçınızda bulunan yağı emer ve kuruluk ile elektiriklenmeye sebebiyat verebilir.

Saç Açıcı

Kuru saçlara sahipseniz kesinlikle kimyasal içeren saç açıcılardan uzak durmalısınız. Saç açıcı kullanırken zararı minimuma indirmek istiyorsanız eğer normal saç renginizden sadece 2 ton açık tonlar uygulamanız gerekiyor. Eğer daha fazla ton kullanırsanız onarılamaz bir hasar alabilirsiniz.

Kuru Saçlar İçin Bakım (En İyi Yöntemler)

Kuru Saçlar İçin Şampuan

Kuru saçlar için şampuan önerileri ile beraber nasıl şampuanlar kullanmalısınız bunlara biraz değinelim. Öncelikle saç sağlınız için paraben ve sodyum, sülfat gibi saçınızı kurutabilicek ürünlerden uzak durmalısınız.

Kuru saçlar için şampuan önerileri;

  • Pantene Pro-V Nem Terapisi Şampuanı

  • Zigavus Forte Ultra Clinical

  • Herbal Essences Şampuan Nemlendirici Hindistan Cevizi Sütü

  • Davines Nourishing Şampuan
  • Tresan Şampuan Isırgan Otu kuru saçlar için şampuan

  • Head Shoulders Supreme Nem Argan Yağlı Şampuan

 

Beslenme

Kuru saçlarınıza bakım yaptığınız sürede beslenmenize dikkat etmeniz daha hızlı sonuç almanıza yardımcı olucaktır. Çok yağlı besinlerden uzak durarak bol bol su tüketmeniz sizin için iyi olucaktır.

 

Bu makalemiz buraya kadardı eğer evde saç bakımı nasıl yapılır merak ediyorsanız tıklayarak okuyabilirsiniz.

Editör

Gelişen moda trendlerini baz alarak en güncel saç önerilerini paylaşan bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu