Saç Bakımı

Saç Dökülmesi İçin Çözüm Yöntemleri *2022

Saç dökülmesi sorunu ile karşılaştım ve acil durdurmak istiyorum diyorsanız doğru yerdesiniz. Saç dökülmesi için bitkisel çözüm ve yararlı yöntem karanfildir, güzel kokusu ile bildiğimiz karanfil saçlarımızın dökülmesine karşı bize yarar sağlıyor, ayrıca karanfil ile saç bakımı yapmak bir çok saç sorunlarınızın için çözüm niteliğinde olucaktır. Saç deriniz için saçlarınız hızlı uzuyor ise ve en önemli nokta saçlarınızı dökülme sorunu var ise karanfilin suyunu saç kürü olarak kullanmanız bu sorunlarınızı çözüme kavuşturabilmektedir.

Karanfil ile Saç Bakımı

Karanfil ile saç bakımı, yapıcağız tabi ama karanfil nasıl elde ediliyor bunu söyliyelim, karanfil ağacının küçücük tomurcuklarını kurutarak elde edilen bir bitkidir, kurutularak elde edilen karanfil yağı aktarlarda satılıyor bu şekilde alabilirsiniz yada evinizde bulunuyor ise suyunu kaynatarak karanfil yağını elde edebilirsiniz. Karanfil ile saç bakımı yapmak için yüksek miktarlar harcamanıza gerek yok,  elinizde on beş adet karanfil tomurcuğu alın ve fincanın içine kaynar su koyun daha sonra içerisinde atarak 10-15 dakika boyunca ağzı kapalı şekilde bekletin (demleyin). Bu işlemleri başarılı şekilde tamamladıktan sonra karanfili süzgeç ile süzün ve karanfil suyunu elde edin işte hazır.

Karanfil ile saç bakımı yapmaya devam ederken, sprey şeklinde sıkabiliceğiniz bir şişeye koyabilirseniz tüm saç diplerinize eşit şekilde uygulayabilirsiniz bu size kolaylık sağlıyacaktır, mutlaka dikkat etmeniz gereken bir şey ise saçınıza karanfil suyunu masaj yaparak uygulamanızdır bu size çok fayda sağlıyacaktır. Eliniz ile saç diplerinize iyice uygulayın bu kür aynı zamanda kan akışınızı hızlandırıcaktır ve saç derinizi güçlendiricektir. Yağ olmadığı için durulamanıza gerek yok su olduğu için saçınızın derisi tarafından hızlı şekilde emilicek ve sizi rahatsız edicek bir durumla karşı karşıya bırakmıyacaktır.

Karanfil Yağı ile yada evimizde yaptığımız şekilde bu kürü ilk hafta sık sık uygulayın daha sonra ise, haftada bir kere olucak şekilde üç ay boyunca uygulmaya devam edin farkı hissediceksiniz.

Saç Dökülmesi İçin Çözüm Yöntemleri *2022

Karanfil Yağının Faydaları

Karanfil yağı saça iyi gelir mi dediğinizi duyar gibiyim, karanfil yağı saç dökülmesi için tedavi niteliğinde bu yüzden saç dökülmesi çözümü arıyorsanız ve karanfil yağı kullanmayı düşünüyorsanız kesinlikle denemenizi öneririz. karanfil yağı bitkinin özü şeklinde elde ediliği için daha etkili ve güçlü bakım sağlıyacaktır. hindistan cevizi ve zeytin yağı gibi maddeler ile karıştırarak kullanmak sizin için daha etkili olucaktır, cildinize uygulamayı düşünüyorsanız eczaneden e vitamini alarak kullanmanızı öneriyoruz, karanfil güçlü bir yapıya sahip olduğu için cildinizi tahriş edebilir bunun için önlem olarak e-vitamini ile kullanmanız gerekebilir.

Karanfil bakımı yaparak, saçınızı gürleştirmek istiyorsanız karanfil kürü uygulayarak bu isteğinizi yerine getirmeniz mümkündür. Saç dökülmesi her ne kadar genetik olsada dış etkenlerden etkilenebiliyor, bahar döneminde saçlarınızın fazla dökülmesi gibi sorunlar ile karşı karşıya kalabilrisiniz, bunun için karanfil ile saç bakımı yapmalısınız bu size bahar döneminde saç dökülmesine karşı koruma kalkanı sağlıyacaktır

Saç Dökülmesi İçin Çözüm Yöntemleri *2022

Karanfil Yağı Zaraları

Karanfil yağı ile bakım, yapıyoruz ama zararı yok mu ? evet bu kadar faydası olan bir şeyin zararı nasıl olur dediğinizi duyar gibiyim, herşeyde olduğu gibi karanfil yağıda doğru kullanılmadığında, fazla kullanıldığında zararı olucaktır. Karanfili yukarıda anlattığım şekilde su kaynatarak değil yağ olarak kullanıcaksınız dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunuyor. Karanfil yağı kullanırken ağızdan kullanmanız zararlı olabilir. Aynı şekilde karanfil yağını direkt olarak derinize uygularsanız derinizin tahriş olmasına sebep olabilir. Saç derinize karanfil yağını uygulamak istiyorsanız kayısı,badem yağı gibi saçlarınıza faydası olduğunu bildiğiniz bileşenler ile karıştırarak uygulamanız gerekiyor. Cildiniz üzerinde sivilce,akne ve benzeri şekildeki sorunlar için kullanmak istiyorsanız zeyntin yağı yada e-vitamini ile kullanmanız sizin için yararlı olucaktır ve sorunsuz şekilde bakımınızı tamamlamış olucaksınız.

 

Saç Dökülmesi İçin Şampuan

Saç dökülmesi sorunu ile karşılaşıp bu sorunu şampuan ile çözmek istiyorsanız, saç dökülmesi sorununu önlemek için şampuan mevcut bunların arasında en etkili ve yüksek çözüm nitelikli olanları ise şu şekilde;

Head & Shoulders Saç Dökümelerine Karşı Şampuan

Head & Shoulders markasını artık duymayanımız kalmadı diyebiliriz, bu markanın saç dökülmesine karşı şampuanı diğer markalara göre en fazla pozitif yorum alan şampuan kendim denediğim için en çözüm odaklı şampuan diyebilirim saç dökülmesi sorunu yaşıyorsanız mutlaka denemeniz gereken bir ürün.

Saç Dökülmesi İçin Çözüm Yöntemleri *2022

Bioxcin Siyah Sarımsaklı Şampuan

Bioxcin markasının ürettiği siyah sarımsaklı şampuanı internet ve bakım marketlerinde bulabilirsiniz, saç dökülmesi sorunu için en etkili şampuanların başında gelen bu şampuan sizlerin güzel saçlarının dökülmesini önlemek için en iyi tercih olucaktır.

Saç Dökülmesi İçin Çözüm Yöntemleri *2022

Sebamed Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Sebamed markası rakiplerine göre tuzlu bir şampuan ürestede saçlarımızın dökülmesine karşı en etkili şampuanların başında geliyor, saç dökülmesini durdurmak için bu markanın şampuanını tercih edebilirsiniz.

Saç Dökülmesi İçin Çözüm Yöntemleri *2022

Baha fotoğrafı

Baha

Gelişen moda trendlerini baz alarak en güncel saç önerilerini paylaşan bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu