Erkek Saç Önerileri

En İyi Erkek Perma Saç Modelleri *2022

Erkek saç modellerine sosyal medyanın yön verdiğinin farkında mısınız? Günümüzde sosyal medyada en popüler olan erkek saç modeli şüphesiz erkek perma saç modelidir. Erkekler için giderek daha popüler hale gelen erkek perma saç modelleri, erkeklerin perma sayesinde mükemmel buklelere sahip olarak yeni bir tarz oluşturmasını sağlıyor.

Erkek perma saç nedir? Erkek perma saç nasıl yapılır? Erkek perma saç modelleri nelerdir? Erkek perma saç ne kadar kalıcı? Perma saç erkek fiyat nedir? Erkek perma hakkında daha fazlasını sizler için hazırladık.

Erkek Perma Saç Nedir?

Perma, saça kimyasal solüsyonla kalıcı bukle ve kıvırcıklık vermek için yapılan bir işlemdir. Perma saç stilinin kalıcı özelliği ile saça sürekli işlem yapılmasına gerek kalmaz. Erkek perma saç modeli ile erkekler daha genç bir görünüm elde eder. Erkek perması tek bir model değildir, bir çok erkek perma saç modeli vardır. Erkek perma saç nasıl yapılır ve erkek perma saç modelleri nelerdir beraber inceleyelim.

En İyi Erkek Perma Saç Modelleri *2022En İyi Erkek Perma Saç Modelleri *2022En İyi Erkek Perma Saç Modelleri *2022

Erkek Perma Saç Nasıl Yapılır?

Erkek perma saç yapmak için saç istenilen modelde bigudilere sarılarak kimyasal solüsyon yardımıyla kalıcı olarak şekillendirilir. İşlem genel olarak 3-5 saat aralığında sürmektedir. Erkek perma saç nasıl yapılır sizin için bunu adım adım olarak yazdık. Ancak yapılan önerilere göre erkek perması bir uzman tarafından yapılmalıdır.

  • Erkek perması yapmadan önce saç yıkanmalıdır. Yıkama işlemi saçtaki kütiküllerin kalkarak perma solüsyonunun saça nüfuz etmesini sağlar.
  • Saçlar yıkandıktan sonra perma solüsyonu saça uygulanır. Perma solüsyonu saçtaki keratine girer ve saçın iç tabakasındaki lifleri kırarak saça yeni şekil verilmesini sağlar.
  • Solüsyonun ardından saçlar istenilen modele göre uzman tarafından bigudiler ile sarılarak şekil verilir.
  • Bu işlemden sonra bigudiler saçta 45 dakika kadar bekletilir. Bekleme işleminden sonra uzman tarafından bigudiler açılır ve kıvırcık görünüm oluşturulmuş olur. Bu işlem saçın yapısına ve durumuna göre farklılık gösterebilir.
  • Perma işleminden sonra saça ikinci kimyasal olan nötralizer uygulanarak kırılan bağlar yeniden oluşturulur ve bukleler güçlendirilir.

Perma işleminden sonra uzman tarafından önerilen şampuan ve saç maskeleri düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Erkek perması saçın durumu ve yapısına göre an az 2 ay kullanılabilir.

En İyi Erkek Perma Saç Modelleri *2022

Erkek Perma Saç Modelleri Nelerdir?

Sosyal medyada ve çevremizde çok fazla erkek perma saç modeli ile karşılaşıyoruz. Erkeklerde perma ile genç ve tarz bir görünüm oluşturulmasının yanı sıra değişik modeller ve saç kesimleri ile daha farklı tarzlar da oluşturulabilir. Farklı saç kesimleri ve uygulama yöntemleri ile yapılan erkek perma saç modellerini sizin için hazırladık.

 

Bölünmüş Erkek Perma Saç Modeli

Erkeklerde perma denildiğinde akla ilk gelen modellerden birisi olan bölünmüş perma erkek perma modellerinden en popüler olanlardandır. Bu perma modelinde saçın biraz uzun olmasına dikkat edilmelidir. Bölünmüş perma erkek saç modelinde saçlar sağa veya sola yatırılarak kullanılabilir.

En İyi Erkek Perma Saç Modelleri *2022

Fade Perma Erkek Saç Modeli

Erkek perma saç modeli denildiğinde akla gelen diğer erkek perma saç modeli ise fade perma erkek saç modelidir. Bu erkek perma saç modeli kısa saça uygulanır ve kısa bir saç modeli olduğu için kullanımı oldukça kolaydır. Kısa bir erkek perma saç modeli olan fade perma saç modeli yaz mevsiminde kullanmaya çok uygundur.

En İyi Erkek Perma Saç Modelleri *2022

Dalgalı Erkek Perma Saç Modeli

Erkek perma saç modellerinden en çok tercih edilen diğer erkek perma saç modeli dalgalı erkek perma saç modelidir. Saçların ön tarafının uzun olmasıyla yapılan erkek perma saç modelidir. Diğer erkek perma saç modellerine göre daha havalı ve marjinal görünüm kazandıran dalgalı erkek perma saç modeli daha dikkat çekici olduğu için tercih edilmektedir.

En İyi Erkek Perma Saç Modelleri *2022

Hacimli Perma Erkek Saç Modeli

Normal erkek perma saç modeline göre daha hacimli ve dolgun duran erkek perma saç modelidir. Diğer erkek perma saç modellerine göre daha dağınık bir modeldir.

En İyi Erkek Perma Saç Modelleri *2022

Uzun Erkek Perma Saç Modeli

Uzun saça sahip erkeklerin kullandığı erkek perma saç modellerinden birisidir. Diğer modellere göre daha feminen bir erkek perma saç modelidir.

En İyi Erkek Perma Saç Modelleri *2022

Sezar Erkek Perma Saç Modeli

Sezar perma saç modeli klasik erkek perma saç modeli olarak bilinir. Bu modelde saçların yanları düz ve kısa, üst kısımları ise uzun ve kıvırcık öne salınmış şekildedir. Sezar perma saç modeli bir çok yüze uygun erkek perma saç modellerinden birisidir.

En İyi Erkek Perma Saç Modelleri *2022

 

Erkek Perma Saç Ne Kadar Kalıcı?

Perma kelimesi “Permanent hairstyle” yani kalıcı saç kelimesinden türetilmiştir. Ancak perma anlamı gibi tamamen kalıcı değil belli bir süreliğine kalıcıdır. Saçın durumuna, yapısına ve uzumasına göre kalıcılığı değişmektedir. Erkek perma saç için kalıcılık süresi yaklaşık 2-6 aydır. Saçın uzama durumuna ve buklelerin bozulmasına göre perma bir uzman tarafından yenilenmelidir.

Perma Saç Erkek Fiyat

Perma erkek saç fiyatları işlemin yapılacağı güzellik merkezi/kuaförün bulunduğu semt, kullanılan malzemelerin kalitesi ve saçın yapısı gibi faktörlere bağlı olarak değişmektedir. Ancak ortalama bir fiyat ile erkek perma saç fiyatı 150-1000 TL  arasında değişiklik göstermektedir.

 

Merak Ettiğiniz Sorular Var İse Yorumlar Kısmından Bizlere Sorabilirsiniz. En Kısa Sürede Yanıt Vereceğiz.

Ayrıca saçlarınıza nasıl bakım yapacağınızı bilmiyorsanız  makalemizi mutlaka okuyun !

 

Baha fotoğrafı

Baha

Gelişen moda trendlerini baz alarak en güncel saç önerilerini paylaşan bir editör.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu