Sağlık Önerileri

Covid İlacı,Favicovir Ne İşe Yarar ? *2022

Favicovir, diğer adı ile halk arasında Favirol olarak bilinir, covid-19 tedavisi için bir ilaçtır. Genellikle bir covid virüs salgını gibi salgınlar başladığında antiviral bir ilaç olarak alınır. Bu favicovir ilaç, bir yıl içinde dışarıdan kapabiliceğiniz salgınların riski seviyelerini azaltmaya yardımcı olur, bu yüzden sık sık alınır. Bu ilacı düzenli olarak kullanıyorsanız, covid virüsü gibi salgınlar karşısında bu virüslerin şiddetini ve süresini azaltabilirsiniz.

Favicovir İlaç

Favicovir ilacı kullanan kişilerde görülen en yaygın yan etkilerinden biri genital siğillerdir. İlacı alırken normalde genital siğiller yaşarsınız ve bazen geçmeleri biraz zaman alabilir. Genital siğil sorununu yaşadıktan sonra, cerrahi olarak çıkarılabilmeleri için tıbbi yardım almalısınız.

Covid İlacı,Favicovir Ne İşe Yarar ? *2022

Favicovir İlaç Yan Etkileri

Favicovir alırken, ağrı ve sızı, ishal ve kusma gibi grip benzeri semptomlar da yaşayabilirsiniz. Bu semptomlar genellikle geçicidir ve birkaç gün içinde geçer. Bu semptomlardan herhangi birini üç günden uzun süredir yaşıyorsanız, hemen doktorunuzla konuşun. Yedi günden uzun süren semptomlarınız varsa veya otuz günlük tedavi süresi içinde ikiden fazla hasta olursanız, doktorunuza mutlaka bildirin.

Favicovir Nasıl Kullanılır ?

Favicovir ilaç, covid-19 tedavisinde ilk gün sabah ve akşam tok karnına 8×2 şeklide yani toplamda 16 adet içmek gerekiyor. diğer dört gün boyunca sabah ve akşam tok karnına 3×2 şeklinde toplam 6 adet kullanmalısınız. Yinede diğer adı ile favirol ilacını kullanmadan dokturunuza kullanılıcak doz için başvurmanızı öneriririz.

Favicovir Fiyat

Favicovir ilaç, şuanda ülkemiz salgın içerisinde olduğu için gerekli olduğunda, vatandaşlara ücretsiz olarak verilmektedir o yüzden şuanda favicovir ilaç fiyat sorusuna bir cevap bulunmamaktadır.

Covid İlacı,Favicovir Ne İşe Yarar ? *2022

Genital Siğil

Favicovir kullanıyorsanız bu not edilmesi gereken çok önemli bir noktadır çünkü o sırada küçük bir rahatsızlık gibi görünse de genital siğiller kansere yol açabilir. Siğillere neden olan virüs vücutta kalabilir ve aldığınız diğer tedavilere tepki verebilir. Virüsü vücudunuzun diğer bölgelerine ve hatta diğer insanlara yaymak mümkündür. Korunmasız cinsel ilişkiye girerken koruma kullandığınızdan emin olun veya virüsü başkalarına bulaştırmamak için önlem alın. Bir diğer adı ile favirol ilaç kullanan kişilerde görülebilir.

Favicovir Yan Etkileri

Favicovir ilaç aldığınızda en yaygın yan etkilerden biri iştahsızlıktır. Bazı kişilerde yan etkiler şiddetli depresyona neden olabilir. Kilo verdiğinizi düşünüyorsanız, bu ilacın sizin için uygun olup olmadığını doktorunuzla konuşun. Favicovir kullanmaya karar verirseniz yaşayabileceğiniz yan etkileri bilmek önemlidir.

Favicovir Ne İşe Yarar ?

Favicovir ilaç, genellikle covid-19 gibi salgınları tedavi etmek için kullanılır. Virüsü bastırmaya yardımcı olsa da salgınların oluşmasını engelleyemez. Virüsü de iyileştiremez, ancak bağışıklık sisteminizin güçlü kalmasına yardımcı olabilir. Virüsün vücudunuzda yıllarca uykuda kalabileceğini ve sağlıklı kalmak için elinizden gelen her şeyi yapmaya devam etmeniz gerektiğini hatırlamak önemlidir. İlaçla ve sizi nasıl etkileyebileceği konusunda endişeleriniz veya sorularınız varsa doktorunuzla konuşun.

Baha

Gelişen moda trendlerini baz alarak en güncel saç önerilerini paylaşan bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu